ERGO par godu 30 gadu jubilejai dāvina Latvijai 30 000 koku

20.05.2024.

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO sadarbībā ar SIA “Rīgas meži” iestādījusi 30 000 koku Pierīgas mežos, tādējādi piepildot savu jubilejas apņemšanos veselīgākai un zaļākai Latvijai.

Pērn, svinot 30 gadu dzimšanas dienu, ERGO aicināja ikvienu piedalīties īpašā soļu izaicinājumā “30 000 iemeslu iet kopā ar ERGO”, kurā noietie soļi “#walk15” lietotnē pārvērtās virtuālos kokos. ERGO apņēmās tos padarīt par īstiem un iestādīt 30 000 koku Pierīgas mežos.   

Pērn rudenī notika pirmā šīs iniciatīvas meža stādīšanas talka, kurā ERGO darbinieki kopā ar “Rīgas mežu” speciālistiem neapmežotā teritorijā Tīreļu mežniecībā iestādīja 6000 bērzu. Lai turpinātu iesākto un sasniegtu plānoto mērķi, šī gada aprīlī turpat Tīreļu mežniecībā norisinājās otrā meža stādīšana, kurā piedalījās ap 60 ERGO darbinieku kopā ar savām atvasēm, stādot egles. Savukārt maijā Streļķu mežā, Mārupes novadā, piecu hektāru platībā tika iestādītas priedes.

“Pierīgas meži ir kļuvuši par 6000 bērziem, 5200 eglēm un 18 800 priedēm bagātāki – tā ir dāvana, kuru par godu savai jubilejai tik ļoti vēlējāmies uzdāvināt Latvijai. Laikā, kad klimata pārmaiņas ir kļuvušas par mūsu realitāti un ar tām saistītās dabas stihijas skar iedzīvotāju un uzņēmumu, tostarp apdrošinātāju, ikdienu, rūpēs par vidi ir svarīgs katrs, pat vismazākais, solis. Tieši par to gribam atgādināt ar šīs iniciatīvas palīdzību. Liels prieks, ka tik daudzi ERGO darbinieki meža stādīšanas talkās piedalījās kopā ar saviem bērniem, tādējādi mācot viņiem rūpes, atbildību un mīlestību pret dabu, kam būs izšķiroša loma nākotnē,” saka ERGO Latvijas filiāļu vadītāja Aija Medne.

Kā norāda SIA “Rīgas meži” Mežsaimniecības daļas vadītājs Uldis Gaiss, koku stādīšana ir viens no veidiem, kā kompensēt “CO2 pēdas” nospiedumu: “Tādēļ būtiski ir veidot jaunas mežaudzes, stādot kokus vietās, kur tie iepriekš nav auguši. Tā ar ERGO atbalstu Tīreļu mežsaimniecībā iestādīti bērzi un egles. Šie koki ir īpaši svarīgs pienesums Latvijas dabai, palīdzot kompensēt negatīvo ietekmi uz vidi.”


Papildu informācija:
Guna Kaše
komunikācijas projektu vadītāja 
ERGO Insurance SE Latvijas filiāle
ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle
Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013
Tālr. 67081941
Mob.tālr. +371 26041749
E-pasts: guna.kase@ergo.lv