ERGO pieteikta miljonā veselības apdrošināšanas atlīdzība

Pagājušajā nedēļā apdrošināšanas sabiedrība ERGO sveica miljono veselības apdrošināšanas atlīdzības pieteicēju. Atlīdzības pieteicēja ir sieviete, kurai ar uzņēmuma starpniecību veselības apdrošināšanas polisi bija iegādājies ģimenes loceklis. Veselības apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu par ambulatorās rehabilitācijas pakalpojumu izdevumiem kundze bija iesniegusi internetā.

ERGO, kas ir lielākais veselības apdrošinātājs Latvijā un Baltijā, ik mēnesi saņem aptuveni 25 000 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus veselības apdrošināšanā. ERGO statistika liecina, ka apdrošinātā persona, kurai ir ERGO veselības apdrošināšanas polise, gadā izmanto vai saņem vidēji 15 veselības aprūpes pakalpojumus. Visbiežāk tie ir ģimenes ārsta vai terapeita, ginekologa un traumatologa apmeklējumi. Savukārt, populārākie izmantotie medicīniskie izmeklējumi veselības apdrošināšanas ietvaros ir ultrasonogrāfija, rentgens un datortomogrāfija.

ERGO pieredze rāda, ka, attīstoties modernajām tehnoloģijām, mainās iedzīvotāju paradumi, un arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta apdrošinātāju piedāvātajiem klientu apkalpošanas pakalpojumiem, kas nodrošina papildu ērtības. Klienti arvien biežāk izmanto iespēju veselības apdrošināšanas atlīdzības pieteikt attālināti ar mobilā tālruņa starpniecību, neapmeklējot klientu apkalpošanas centrus, vai pieteikt atlīdzību ar interneta starpniecību, kā to izdarījusi ERGO kliente, kura pieteica miljono veselības apdrošināšanas atlīdzību.

“Vērtējot klientu paradumus pēdējo piecu gadu laikā, redzam būtiskas izmaiņas. Piemēram, 2013. gada jūnijā 43 % no visām ERGO iesniegtajām veselības apdrošināšanas atlīdzībām tika iesniegtas papīra formātā un 57 % elektroniski ar interneta starpniecību. 2015. gada jūnijā jau gandrīz 70 % no visām veselības apdrošināšanas atlīdzībām tika iesniegtas elektroniski. Savukārt, šī gada jūnija dati rāda, ka ne tikai turpina pieaugt to klientu skaits, kuri atlīdzības piesaka elektroniski, bet arvien vairāk klientu atlīdzības piesaka no mobilajiem tālruņiem, izmantojot mobilo aplikāciju. Šī gada jūnijā 81 % no visām veselības apdrošināšanas atlīdzībām ir iesniegtas elektroniski un gandrīz 50 % no tām iesniegtas, izmantojot mobilo aplikāciju. “Mobilā ēra” strauji ņem virsroku, un redzam, ka klienti arvien vairāk dod priekšroku mūsdienīgiem klientu apkalpošanas risinājumiem,”norāda Gints Konrads, ERGO Veselības apdrošināšanas un dzīvības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā.

Veselības apdrošināšanas tirgū nemainīgi saglabājas tendence, ka šo apdrošināšanas veidu ar katru gadu arvien vairāk novērtē darba devēji, un to izmanto kā savu darbinieku motivēšanas rīku. “Veselības apdrošināšanas polise Latvijā ir apmēram 400 000 iedzīvotāju, un lielākajai daļai to nodrošina darba devēji, pilnībā vai daļēji sedzot ar polises iegādi saistītos izdevumus. Tas joprojām ir būtisks darbinieku motivēšanas veids – darba ņēmēji ļoti novērtē šādu papildu ieguvumu. Turpretī privātā kārtā to sev nodrošināt gatavs tikai retais Latvijas iedzīvotājs,lai gan vidēji polise izmaksā vien 11 eiro mēnesī,” uzsver Gints Konrads.

ERGO jau vairākus gadus saglabā lielākā veselības apdrošinātāja pozīciju Latvijā, ik gadu sniedzot pakalpojumus aptuveni 100 000 veselības apdrošināšanas polišu turētāju. 2016. gadā ERGO Latvijā veselības apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 16,1 miljonu eiro, kas ir par 16 % vairāk nekā 2015. gadā.