No septembra līdz decembrim katru otro sestdienu notiks apmācības auto novietošanā

Apdrošināšanas sabiedrības "ERGO", autostāvvietu operators "EuroPark", un "Drošas Braukšanas Skolas" (DBS) organizē sociālo projektu "ParkoSkola", kurā no septembra līdz decembrim katru otro sestdienu tiks rīkotas bezmaksas nodarbības auto novietošanā, aģentūru LETA informēja "EuroPark" pārstāvji.

Projekta ietvaros jebkurš autovadītāja apliecības īpašnieks var pieteikties uz pusstundu garu bezmaksas nodarbību pie "Drošas Braukšanas Skola" instruktora, lai atsvaidzinātu jau zināmo un apgūtu jaunas iemaņas auto novietošanā. "Manevri, kas saistīti ar auto novietošanu vai izbraukšanu no stāvvietas, ir vieni no bīstamākajiem. Negadījumu statistika, kā arī tas, ka stāvvietās teju katrs trešais auto ir novietots, neievērojot stāvvietas robežas marķējumus, pārāk tuvu citām automašīnām vai neievērojot ceļa zīmes, liecina, ka auto novietošana stāvēšanai joprojām daudziem autovadītājiem ir problēma," teica stāvvietu operatora "EuroPark Latvia" valdes loceklis Mārtiņš Meisītis.

Arī apdrošināšanas sabiedrības "ERGO" prakse, vērtējot saņemtos atlīdzību pieteikumus, liecina, ka steiga un, iespējams, nepietiekamas automašīnas novietošanas prasmes var būt iemesls savas vai citas automašīnas saskādēšanai. "Atsvaidzināt automašīnas novietošanas prasmes vienmēr ir lietderīgi un vērtīgi, tāpēc "ERGO" aicina izmantot piedāvātās bezmaksas apmācības iespējas, kuru ietvaros noderīgus padomus sniedz profesionāli instruktori," teica valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

Dalībai "ParkoSkolā" jāpiesakās iepriekš, jo apmācības ir individuālas - pusstundu garš treniņš "Drošas Braukšanas Skolas" instruktora vadībā. "Auto novietošana ielas malā, pagalmā, pie tirdzniecības centra vai citviet ir mūsu ikdiena. Šādi manevri mums ir jāveic ik reizi, kad sēžamies pie stūres. Tādēļ ir ļoti svarīgi zināt, kā pareizi novietot auto tā, lai tas būtu droši gan sev gan citiem, kā arī neprasītu pārāk daudz nervu šūnu, šo manevru veicot," sacīja "Drošas Braukšanas Skolas" vadītājs Jānis Vanks.

Viņš arī piebilda, ka ikdienas steigā, ņemot vērā blīvo satiksmi un bieži vien citus neiecietīgos autovadītājus, autovadītājiem nākas zināmos stresa apstākļos, steidzoties, mēģināt novietot savu auto stāvvietā. Šādu manevru veikt saraustīti un nervozējot, protams ir vēl grūtāk, vai reizēm pat neiespējami. Tāpēc "Drošas Braukšanas Skola" kopā ar saviem partneriem ir gatava palīdzēt ikkatram autovadītājam bez maksas apgūt galvenos auto novietošanas pamatprincipus, lai ikdienā mazinātu nepatīkamas situācijas un justos labāk. 

"Biežāk nepieciešams ir apgūt tieši paralēlās parkošanās pamatprincipus, kas, ja tos pārzina, nemaz nav tik sarežģīti. Taču "ParkoSkola" ietvaros tiek izrunāti visi parkošanās veidi. Aicinu autovadītājus izvērtēt savas auto novietošanas spējas un droši, nekautrējoties, pieteikties "ParkoSkola" projektam," teica Vanks.

Bezmaksas nodarbībai var pieteikties jebkurš autovadītājs, neatkarīgi no braukšanas stāža. Pirmā "ParkoSkolas" nodarbība notika sestdien, 14.septembrī un turpmāk notiks katru otro sestdienu kādā no "EuroPark" autostāvvietām Rīgā. Informāciju par pieteikšanos un nodarbību norises vietām var atrast vietnē www.parkoskola.lv.

 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.