Aicinām autovadītājus uz bezmaksas parkošanās nodarbībām

Lai palīdzētu autovadītājiem uzlabot auto novietošanas prasmes, ERGO sadarbībā ar autostāvvietu operatoru “EuroPark” un Drošas braukšanas skolu (DBS) atsāk “ParkoSkolas” aktivitātes un aicina pieteikties uz bezmaksas apmācībām.

Rudens sezonā "ParkoSkolas" nodarbības atsāksies 5. septembrī un līdz gada beigām notiks divas reizes mēnesī katru otro sestdienu kādā no "EuroPark" stāvvietām Rīgā. Kopš izveidošanas 2016. gadā savas prasmes novietot auto jeb noparkoties skolā uzlabojuši jau vairāk nekā 1300 cilvēku.

"Parkošanās prasmes nav apgūstamas vienā dienā, tādēļ aicinām nodarbības apmeklēt arī atkārtoti, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas un vairotu pārliecību un māku viegli un droši novieto auto jebkurā situācijā," saka Mārtiņš Meisītis, "EuroPark Latvia" valdes loceklis.

Biežāk pieļautās pārkošanās kļūdas

Kā stāsta DBS instruktors Jānis Neimanis, visbiežāk kļūdīties liek steiga, kuras dēļ piemirstas daži no pamatnosacījumiem, lai auto novietotu droši. Netiek atbilstoši noregulēti spoguļi, pievērsts pietiekami daudz uzmanības abās pusēs stāvošajiem auto un tiek veiktas nepārdomātas kustības ar stūri. Tāpat novērots, ka, izkāpjot no auto un atverot durvis, netiek atbilstoši novērtēts intervāls līdz blakus stāvošajai automašīnai.

DBS instruktors Guntis Vucins  uzsver, ka nereti novērojis bailes no parkošanās, kas rezultējas ar stresu, neuzmanību un uzmanības pievēršanu tikai vienai lietai, piemēram, tikai vienā pusē stāvošajam auto. "Ļoti bieži vadītājiem trūkst gabarītu izjūtas, ja tiek vadīts liels auto. Tāpat bīstamas situācijas rada vadītāji, kuri, pārvietojoties pa autostāvvietu, pārkāpj ātruma ierobežojumus," stāsta Vucins.

Lai uzzinātu precīzus nodarbību datumus un norises vietu, kā arī pieteiktos, informācija atrodama "EuroPark", "ParkoSkola" un DBS "Facebook" profilos, kā arī interneta mājaslapā Parkoskola.lv. Dalībai "ParkoSkolā" var pieteikties ikviens interesents neatkarīgi no braukšanas stāža. Nodarbībai jāpiesakās iepriekš, jo 30 minūšu garā apmācība notiek individuāli DBS instruktora vadībā.

Informācijas avots:
Parkoskola.lv

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.