Ceļojot ar auto, ERGO aicina pievērst uzmanību bagāžas drošībai

Informācija publicēta: 16.07.2021.

Vasara ir atvaļinājumu un brīvdienu izbraucienu laiks gan ģimenes, gan draugu lokā. Liela daļa Latvijas iedzīvotāju tuvāku vai tālāku ārzemju ceļojumu vietā šogad dod priekšroku dzimtās zemes skaistāko vietu apceļošanai ar auto. Lai tas sagādātu patiesu prieku un nepārvērstos negaidītos tēriņos, apdrošināšanas sabiedrība ERGO aicina ceļotājus pievērst uzmanību līdzi paņemtās bagāžas drošībai.

Pēdējo gadu ceļotāju paradumu tendences liecina, ka iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas apceļot Latviju un izbaudīt vietējā tūrisma piedāvājumu. Arī šovasar tā vietā, lai dotos tālos ceļojumos, iedzīvotāji brīvdienās izmanto iespēju labāk iepazīt Latviju, vairumā gadījumu šim mērķim izmantojot savu vai nomātu automašīnu. Līdzi tiek ņemts arī daudzveidīgs sporta un atpūtas inventārs – velosipēdi, laivas un cits aprīkojums, kas tiek ievietots jumta bagāžniekā vai ietilpināts transportlīdzekļa bagāžniekā.

“Vērtējot pēdējos gados saņemtos atlīdzību pieteikumus, secinām, ka nereti tieši salonā vai bagāžniekā atstātās mantas kļūst par garnadžu mērķi. Rezultātā tiek sabojāts auto – uzlauztas durvis un izsisti logi – vai arī auto var tikt nozagts. Tas savukārt rada liekus kreņķus un neplānotus zaudējumus ceļojuma laikā. Lai nodrošinātos pret dažādiem riskiem, ir svarīgi ne tikai ievērot visus drošības pasākumus, bet arī pārliecināties, ka bagāžas apdrošināšana ir iekļauta apdrošināto risku segumā. Visu piesardzības pasākumu ievērošana ļaus pilnvērtīgi izbaudīt plānoto atpūtu ar mierīgāku prātu,” norāda Ilze Andersone, ERGO Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore.

ERGO saņemtie atlīdzību pieteikumi liecina, ka garnadži zog visdažādākās lietas – sākot no salonā atstātām navigācijas iekārtām, telefoniem un somām un beidzot ar bērnu krēsliņiem, ratiem, sporta inventāru un pat rezerves detaļām.

“Auto salonā redzamās vietās noteikti nevajadzētu atstāt personīgās mantas vai ierīces. Reizēm pat telefona lādētājs vai apģērba gabals kļūst par lielu kārdinājumu garnadžiem. Aktīvās atpūtas cienītājiem jāatceras, ka drošības noteikumi attiecināmi arī uz papildu aprīkojuma novietošanu ‒ velosipēdus, skrejriteņus un citu atpūtas vai sporta aprīkojumu ieteicams vai nu pieslēgt, vai novietot drošā vietā,” uzsver Ilze Andersone.

Lai brīvdienu izbrauciens ar auto būtu mierpilns un sniegtu gandarījumu arī pēc atgriešanās mājās, ir ieteicams pilnībā nodrošināties pret dažādiem iespējamiem riskiem. ERGO speciālisti vērš uzmanību, ka jāpārliecinās, lai auto būtu KASKO apdrošināšanas polise, kas ietver arī bagāžas apdrošināšanu. Zaudējumu atlīdzināšanu par nozagtu vai sabojātu bagāžu ERGO ir iekļāvusi savas KASKO apdrošināšanas polises pamatsegumā. 

Vienlaikus ERGO speciālisti vērš uzmanību, ka pirms došanās ceļā ir svarīgi pārliecināties par automašīnas tehnisko stāvokli. Jāpārbauda, vai mašīnā ir visas pirmās nepieciešamības lietas pēkšņa negadījuma novēršanai. Aptieciņa, atstarojošā veste, ugunsdzēšamais aparāts, maiņas riepa, domkrats un uzgriežņa atslēga ir tie piederumi, kuriem vienmēr vajadzētu būt automašīnā.

Papildu informācija: 
ERGO komunikācijas speciāliste
Judīte Osīte-Fjodorova
Tālr.: +371 67081940, mob.tālr. +371 29797738
E-pasts: Judite.Osite-Fjodorova@ergo.lv

 

 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.