Latvijas pludmales volejbola labākie spēki pulcēsies "ERGO Open" posmā Ventspilī

Informācija publicēta: 30.06.2021.

2. jūlijā Ventspils pludmales volejbola stadionā sāksies "ERGO Open" Latvijas čempionāta otrais posms pludmales volejbolā. Šajā sezonā pirmoreiz sacentīsies visi mūsu labākie pludmales volejbolisti, turklāt lielā skaitā ieradīsies viesi no Lietuvas. 

Jaunās sezonas pirmajā posmā Saulkrastos spēlēja tikai vīriešu komandas, savukārt Ventspilī un nākamajos etapos sacentīsies arī sievietes. 2.-4. jūlija posmam kopumā pieteiktas 68 komandas, tostarp 18 no ārzemēm.

Ventspilī savu meistarību rādīs olimpiskās ceļazīmes ieguvēji Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri pirms nepilnām divām nedēļām uzvarēja Saulkrastos. Pludmales volejbola stadionā spēlēs arī nesenā Kontinentālā kausa finālturnīra dalībnieki Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Artūrs Rinkevičs/Ardis Daniels Bedrītis - šī gada U22 Eiropas vicečempioni. Tāpat mačiem gatavojas Toms Šmēdiņš/Uģis Puķītis, Arnis Reliņš/Mārcis Jirgensons, Mihails Samoilovs/Rinalds Aišpurs un Sandris Andrejevs/Toms Benjavs, kā arī deviņas komandas no Lietuvas, tajā skaitā Patriks Stankevičus/Audrjuss Knašs, Artūrs Vasiļjevs/Roberts Juhņevičs un Edvīns Vaškelis/Lins Petravičus. Vīriešu turnīram pieteiktas 42 komandas, no kurām 24 piedalīsies pamatsacensībās. 

Sieviešu sacensībās Latvijā šosezon pirmoreiz spēlēs olimpiskās ceļazīmes ieguvējas Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un pagājušā gada U20 Eiropas čempiones Anete Namiķe/Varvara Brailko. Piedalīsies arī Inese Jursone/Liene Šimkuse un Kristīne Briede/Krista Paegle, labākās igaunietes Helēna Holasa/Līsa Sometsa un vadošās lietuvietes Ieva Dumbauskaite/Gerda Grudzinskaite, kā arī vēl septiņas komandas no Lietuvas. Sieviešu turnīrā pieteiktas 26 komandas, no kurām 16 spēlēs pamatturnīrā.

2. jūlijā plkst. 15:00 Ventspils posms sāksies ar kvalifikācijas cīņām, nākamajā dienā norisināsies grupu turnīrs un izslēgšanas spēļu pirmā kārta, savukārt 4. jūlijā izšķirošos mačus būs iespēja vērot arī televīzijas tiešraidēs. "ERGO Open" posma balvu fonds ir 1700 eiro gan sievietēm, gan vīriešiem. 

Jau devīto gadu par sacensību aizraujošu norisi palīdz gādāt čempionāta ģenerālsponsors - apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse:
“Pludmales volejbolam uz Latvijas sporta pasaules izcilnieku pjedestāla ir īpaša vieta, un mūsu sportisti ir guvuši vērā ņemamus panākumus ne tikai Eiropas, bet visas pasaules kontekstā. Esam patiesi priecīgi pēc ilgajiem ierobežojumiem būt kopā ne tikai ar mūsu, bet arī ar kaimiņvalstu sportistiem, lai kopā izbaudītu īpašo enerģiju un pozitīvās emocijas, ko sniedz šie pludmales volejbola svētki jeb “ERGO Open” čempionāts. Mēs ticam, ka ERGO atbalsts ir vērtīga artava pludmales volejbola attīstībai un izaugsmei Latvijā. Novēlu aizraujošu šī gada “ERGO Open” sezonu gan volejbolistiem, gan sporta līdzjutējiem!” 


Šogad čempionāta etapus atbalsta Saulkrastu, Ventspils, Cēsu, Jūrmalas un Liepājas pilsētas domes. Kurzemes pilsētā Liepājā pirmoreiz notiks valsts pludmales volejbola meistarsacīkšu posms: 20.-22. augustā tur būs finālturnīrs, kurā tiks noskaidroti Latvijas čempionāta medaļnieki.

Ventspils pludmales volejbola stadionā notiks arī Latvijas jaunatnes čempionāta pirmais posms - U18 konkurencē starts tiks dots 30. jūnijā, bet U20 sacensības sāksies 1. jūlijā. Šovasar ieplānoti pieci posmi (U14, U16, U18, U20 vecuma grupās), jaunatnes čempionāta finālsacensības 24.-29. augustā norisināsies "Ruukki" pludmales centrā Mārupē. 

"ERGO Open 2021" Ventspils posma kalendārs
2. jūlijs 15:00 - kvalifikācijas spēles
3. jūlijs 10:00 - grupu turnīrs
3. jūlijs 19:10 - izslēgšanas spēļu pirmā kārta
4. jūlijs 10:00 - ceturtdaļfināli
4. jūlijs 11:30 - sieviešu pusfināls - "Sportacentrs.com TV"
4. jūlijs 12:30 - vīriešu pusfināls - "Sportacentrs.com TV"
4. jūlijs 13:30 - vīriešu pusfināls - "Sportacentrs.com TV"
4. jūlijs 15:00 - spēle par 3. vietu sievietēm - LTV7
4. jūlijs 16:00 - spēle par 3. vietu vīriešiem - LTV7
4. jūlijs 17:30 - fināls sievietēm - LTV7
4. jūlijs 19:00 - fināls vīriešiem - LTV7

"ERGO Open 2021" posmu kalendārs
Pirmais posms: 17.-19. jūnijs, Saulkrasti (vīriešiem)           
Otrais posms: 2.-4. jūlijs, Ventspils (vīriešiem/sievietēm)
Trešais posms: 16.-18. jūlijs, Cēsis (vīriešiem/sievietēm)
Ceturtais posms: 23.-25. jūlijs, Jūrmala (vīriešiem/sievietēm)
Finālturnīrs: 20.-22. augusts, Liepāja (vīriešiem/sievietēm)

Vairāk informācijas par ERGO OPEN 2021 turnīriem: http://volejbols.lv/pludmales-volejbols

 

 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.